KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752008
nr 1475 2008
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Oljemålning, "Fiskarfänget". Signerad. Olja på duk, 37x41 cm, yttermått inklusive ram: 46x49 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 20 juni 2022
kl 20:40:55
300 kr
350 kr
900 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason